
Lenovo Folio Tablet Case for Lenovo Tab M10 (5G) in Blue
Safeguard your tablet with a Folio case that offers all-round protection, feels comfortable in hand with PC and PU material. It features an integrated stand that holds up your display for hands-free browsing and streaming.
| Features | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Tab M10 5G |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Product main colour | Blue |
| Material | Polycarbonate, Polyurethane |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 26.9 cm (10.6") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 285 g |
| Height | 185.6 mm |
| Depth | 15.4 mm |
| Width | 255.2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $86.70
-65%$86.70
$30.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Safeguard your tablet with a Folio case that offers all-round protection, feels comfortable in hand with PC and PU material. It features an integrated stand that holds up your display for hands-free browsing and streaming.
| Features | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Tab M10 5G |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Product main colour | Blue |
| Material | Polycarbonate, Polyurethane |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 26.9 cm (10.6") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 285 g |
| Height | 185.6 mm |
| Depth | 15.4 mm |
| Width | 255.2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |






















