
Huawei FreeBuds SE 4 Headset Wireless In-ear Calls/Music Bluetooth White
Huawei FreeBuds SE 4 Headset Wireless In-ear Calls/Music Bluetooth White
Key Features
- Headband Type:
- Wired/Wireless:
- Microphone:
Overview
Huawei FreeBuds SE 4. Product type: Headset. Connectivity technology: Wireless, Bluetooth. Recommended usage: Calls/Music. Headphone frequency: 20 - 20000 Hz. Weight: 36 g. Product colour: White
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | Built-in |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Protection features | Splash proof |
| LED indicators | Yes |
| Technical details | |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Charging case | Yes |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | Built-in |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Headphones | |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Noise canceling | Yes |
| Microphone | |
| Microphone type | Built-in |
| Indication | |
| LED indicators | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 36 g |
| Width | 21.3 mm |
| Height | 32.3 mm |
| Depth | 24 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package depth | 34 mm |
| Package weight | 106 g |
| Packaging content | |
| Charging case | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Warranty card | Yes |
Original: $92.43
-65%$92.43
$32.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Huawei FreeBuds SE 4 Headset Wireless In-ear Calls/Music Bluetooth White
Key Features
- Headband Type:
- Wired/Wireless:
- Microphone:
Overview
Huawei FreeBuds SE 4. Product type: Headset. Connectivity technology: Wireless, Bluetooth. Recommended usage: Calls/Music. Headphone frequency: 20 - 20000 Hz. Weight: 36 g. Product colour: White
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | Built-in |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Protection features | Splash proof |
| LED indicators | Yes |
| Technical details | |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Charging case | Yes |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | Built-in |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | White |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Headphones | |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Noise canceling | Yes |
| Microphone | |
| Microphone type | Built-in |
| Indication | |
| LED indicators | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 36 g |
| Width | 21.3 mm |
| Height | 32.3 mm |
| Depth | 24 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package depth | 34 mm |
| Package weight | 106 g |
| Packaging content | |
| Charging case | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Warranty card | Yes |














