HPE 872736-001 internal hard drive 2.5" 600 GB SAS
600GB SAS hard drive - 12 Gb/s interface, 10,000 RPM, 2.5-inch small form factor (SFF), smart carrier (SC), digitally signed firmware
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD size | 2.5" |
Original: $316.63
-65%$316.63
$110.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
600GB SAS hard drive - 12 Gb/s interface, 10,000 RPM, 2.5-inch small form factor (SFF), smart carrier (SC), digitally signed firmware
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD size | 2.5" |
















