✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 17
Ubiquiti - Angled Wedge Mounting Plate
G4 Doorbell Pro PoE Gang Box Mount
Secure, flat or angled mounting plate for installing the G4 Doorbell Pro PoE over a standard single-gang box.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Camera | |
|---|---|
| Built-in camera | Yes |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | PoE |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 80 g |
| Height | 2.9 mm |
| Depth | 72 mm |
| Width | 178.7 mm |
| General | |
|---|---|
| Product Family | UISP |
$81.84
Ubiquiti - Angled Wedge Mounting Plate—
$81.84
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
G4 Doorbell Pro PoE Gang Box Mount
Secure, flat or angled mounting plate for installing the G4 Doorbell Pro PoE over a standard single-gang box.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Camera | |
|---|---|
| Built-in camera | Yes |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | PoE |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 80 g |
| Height | 2.9 mm |
| Depth | 72 mm |
| Width | 178.7 mm |
| General | |
|---|---|
| Product Family | UISP |


















