
eSTUFF ES67100008-BULK mobile phone case 17 cm (6.7") Cover Transparent
This transparent soft cover offers top-quality protection for both the back and sides of the phone. Fitting firmly over the buttons and curves, it still gives access to all ports, and its transparency allows you to enjoy the color and design of your phone. It is made from 0.8mm thin TPU and the flexibility of the cover makes it easy to insert or remove the phone if needed.
| Features | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Bump resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| MagSafe compatible | Yes |
| Compatibility | iPhone 14 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 40 g |
| Thickness | 0.8 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 50 g |
| Package height | 230 mm |
| Package depth | 9 mm |
| Package width | 130 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $50.10
-65%$50.10
$17.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This transparent soft cover offers top-quality protection for both the back and sides of the phone. Fitting firmly over the buttons and curves, it still gives access to all ports, and its transparency allows you to enjoy the color and design of your phone. It is made from 0.8mm thin TPU and the flexibility of the cover makes it easy to insert or remove the phone if needed.
| Features | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Bump resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| MagSafe compatible | Yes |
| Compatibility | iPhone 14 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 40 g |
| Thickness | 0.8 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 50 g |
| Package height | 230 mm |
| Package depth | 9 mm |
| Package width | 130 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |



















