✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
eSTUFF Black silk-touch silicone case for iPhone 13 mobile phone case 15.5 cm (6.1") Cover
MADRID Silk-touch Silicone Case for iPhone 13 - Black
This silk-touch case made of silicone offers perfect protection of both the back and the sides of your phone. It fits firmly over the buttons and curves on the phone. The fashionable and elegant design does not only look good, but has a great feel. Its soft microfiber inner lining protects the backside of your phone.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Easy to apply | Yes |
| Protection features | Bump resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 13 |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 100 g |
| Package height | 200 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package width | 120 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
$20.88
Original: $59.65
-65%eSTUFF Black silk-touch silicone case for iPhone 13 mobile phone case 15.5 cm (6.1") Cover—
$59.65
$20.88Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
MADRID Silk-touch Silicone Case for iPhone 13 - Black
This silk-touch case made of silicone offers perfect protection of both the back and the sides of your phone. It fits firmly over the buttons and curves on the phone. The fashionable and elegant design does not only look good, but has a great feel. Its soft microfiber inner lining protects the backside of your phone.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Easy to apply | Yes |
| Protection features | Bump resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 13 |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 100 g |
| Package height | 200 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package width | 120 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |



















