✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 2
Epico Hero with MagSafe for iPhone 14 Pro Max in Transparent
TPU+PC (anti-scratch), Transparent
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| MagSafe compatible | Yes |
| Compatibility | iPhone 14 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.69") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 35 g |
| Depth | 14 mm |
| Height | 164 mm |
| Width | 81 mm |
$55.75
Epico Hero with MagSafe for iPhone 14 Pro Max in Transparent—
$55.75
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
TPU+PC (anti-scratch), Transparent
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| MagSafe compatible | Yes |
| Compatibility | iPhone 14 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.69") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 35 g |
| Depth | 14 mm |
| Height | 164 mm |
| Width | 81 mm |



















