
Epico Hero for 12.9" iPad Pro in Black
| Features | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | iPad Pro 12.9" (2018/2020/2021/2022) |
| Brand compatibility | Apple |
| Product main colour | Black |
| Material | PU plastic, Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Flip case |
| Maximum screen size | 32.8 cm (12.9") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 353 g |
| Height | 285 mm |
| Depth | 15.5 mm |
| Width | 230 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 295 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package width | 235 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $36.46
-65%$36.46
$12.76Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | iPad Pro 12.9" (2018/2020/2021/2022) |
| Brand compatibility | Apple |
| Product main colour | Black |
| Material | PU plastic, Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Flip case |
| Maximum screen size | 32.8 cm (12.9") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 353 g |
| Height | 285 mm |
| Depth | 15.5 mm |
| Width | 230 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 295 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package width | 235 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |






















