
HPE P14608-B21 computer cooling system Computer case Fan
Max Performance fan kit consists of 6 fans, these will need to replace all the standard fans in the unit, and fill all 6 fan cages.
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | ProLiant DL38x Gen10+ |
| Type | Fan |
| Suitable location | Computer case |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 150 g |
| Height | 73.7 mm |
| Depth | 65.5 mm |
| Width | 43.4 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Original: $188.85
-65%$188.85
$66.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Max Performance fan kit consists of 6 fans, these will need to replace all the standard fans in the unit, and fill all 6 fan cages.
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | ProLiant DL38x Gen10+ |
| Type | Fan |
| Suitable location | Computer case |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 150 g |
| Height | 73.7 mm |
| Depth | 65.5 mm |
| Width | 43.4 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |























