
DELL THGNN - 7.2K RPM Serial ATA III 3.5" HDD - 4 TB
Increase the storage capacity of your Dell™ System with 4 TB Hard Drive from Dell. It boasts a storage capacity of up to 4 TB, enabling users to store large amounts of data. Featuring Serial ATA interface, this hard drive delivers enhanced data transfer speed.
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | Serial ATA III |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 4 TB |
| HDD size | 3.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
Original: $484.28
-65%$484.28
$169.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Increase the storage capacity of your Dell™ System with 4 TB Hard Drive from Dell. It boasts a storage capacity of up to 4 TB, enabling users to store large amounts of data. Featuring Serial ATA interface, this hard drive delivers enhanced data transfer speed.
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | Serial ATA III |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 4 TB |
| HDD size | 3.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
















