
Corsair iCUE LINK LX120 RGB - Computer Case Fan in White - 120mm (Pack of 3)
Bring amazing airflow and lighting to your PC with CORSAIR iCUE LINK LX120 RGB Fans, featuring dual light loops and simplified iCUE LINK connectivity.
| Performance | |
|---|---|
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Maximum air pressure | 5.22 mmH2O |
| Minimum air pressure | 0.13 mmH2O |
| Maximum airflow | 69.9 cfm |
| Noise level (high speed) | 36 dB |
| Noise level (low speed) | 10 dB |
| Rotational speed (max) | 2400 RPM |
| Rotational speed (min) | 400 RPM |
| Fan diameter | 12 cm |
| Type | Fan |
| Suitable location | Computer case |
| Design | |
|---|---|
| Illumination colour | Multi |
| Number of LEDs | 12 |
| Illumination LED | Yes |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 255 g |
| Height | 120 mm |
| Depth | 25 mm |
| Width | 120 mm |
Original: $141.91
-65%$141.91
$49.67Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring amazing airflow and lighting to your PC with CORSAIR iCUE LINK LX120 RGB Fans, featuring dual light loops and simplified iCUE LINK connectivity.
| Performance | |
|---|---|
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Maximum air pressure | 5.22 mmH2O |
| Minimum air pressure | 0.13 mmH2O |
| Maximum airflow | 69.9 cfm |
| Noise level (high speed) | 36 dB |
| Noise level (low speed) | 10 dB |
| Rotational speed (max) | 2400 RPM |
| Rotational speed (min) | 400 RPM |
| Fan diameter | 12 cm |
| Type | Fan |
| Suitable location | Computer case |
| Design | |
|---|---|
| Illumination colour | Multi |
| Number of LEDs | 12 |
| Illumination LED | Yes |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 255 g |
| Height | 120 mm |
| Depth | 25 mm |
| Width | 120 mm |























