
Bouncepad Click Clear Case for 12.9" iPad Pro in Transparent
The Click Case protects your iPad from wear and tear while it's on the move. Designed to be compatible with Click, our Secure Tablet & iPad Stand & Docking Station, its the perfect accessory to protect your tablet in busy environments. Y
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | United Kingdom |
| Compatibility | Apple iPad Pro 4th & 5th Gen 12.9 (2020 - 2021) / Bouncepad Click |
| Product main colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Maximum screen size | 32.8 cm (12.9") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 150 g |
| Height | 10 mm |
| Depth | 300 mm |
| Width | 210 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 500 g |
| Package height | 10 mm |
| Package depth | 300 mm |
| Package width | 210 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Click Case protects your iPad from wear and tear while it's on the move. Designed to be compatible with Click, our Secure Tablet & iPad Stand & Docking Station, its the perfect accessory to protect your tablet in busy environments. Y
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | United Kingdom |
| Compatibility | Apple iPad Pro 4th & 5th Gen 12.9 (2020 - 2021) / Bouncepad Click |
| Product main colour | Transparent |
| Material | Plastic |
| Maximum screen size | 32.8 cm (12.9") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 150 g |
| Height | 10 mm |
| Depth | 300 mm |
| Width | 210 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 500 g |
| Package height | 10 mm |
| Package depth | 300 mm |
| Package width | 210 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |






















