✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

ASUS Prime MR120 Fan ARGB Black Computer case 12 cm
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Computer case |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Bearing type | Sleeve bearing |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Fan speed (max) | 1600 RPM |
| Design | |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Number of LEDs | 20 |
| Technical details | |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Noise level | 21 dB |
| Illumination LED | Yes |
| Power | |
| Starting voltage | 6 V |
| Fan power consumption | 2.16 W |
| Fan voltage | 12 V |
| Fan current | 0.18 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 28 mm |
| Package depth | 36 mm |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 200 g |
| Weight | 179 g |
| Packaging data | |
| Package depth | 36 mm |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 200 g |
| Indication | |
| Illumination colour | Multi |
| Other features | |
| Noise level | 21 dB |
| Fan performance | 58 cfm |
| Air pressure | 1.7 mmH2O |
This case fan features an extra-thick 28mm fan frame and delivers up to 58 CFM of airflow while keeping noise levels at or below 21 dB(A), providing an optimal balance of cooling performance and acoustic efficiency. It integrates 20 ARGB LEDs with dual-sided lighting on the frame, illuminating your system with style.
$21.73
ASUS Prime MR120 Fan ARGB Black Computer case 12 cm—
$21.73
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Computer case |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Bearing type | Sleeve bearing |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Fan speed (max) | 1600 RPM |
| Design | |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Number of LEDs | 20 |
| Technical details | |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Noise level | 21 dB |
| Illumination LED | Yes |
| Power | |
| Starting voltage | 6 V |
| Fan power consumption | 2.16 W |
| Fan voltage | 12 V |
| Fan current | 0.18 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 28 mm |
| Package depth | 36 mm |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 200 g |
| Weight | 179 g |
| Packaging data | |
| Package depth | 36 mm |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 200 g |
| Indication | |
| Illumination colour | Multi |
| Other features | |
| Noise level | 21 dB |
| Fan performance | 58 cfm |
| Air pressure | 1.7 mmH2O |
This case fan features an extra-thick 28mm fan frame and delivers up to 58 CFM of airflow while keeping noise levels at or below 21 dB(A), providing an optimal balance of cooling performance and acoustic efficiency. It integrates 20 ARGB LEDs with dual-sided lighting on the frame, illuminating your system with style.























