✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

ASUS Prime MR120 Fan ARGB Black 3in1 Computer case 12 cm
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Computer case |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Bearing type | Sleeve bearing |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Fan speed (max) | 1600 RPM |
| Design | |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Number of LEDs | 20 |
| Technical details | |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Noise level | 21 dB |
| Illumination LED | Yes |
| Power | |
| Starting voltage | 6 V |
| Fan power consumption | 2.16 W |
| Fan voltage | 12 V |
| Fan current | 0.18 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 28 mm |
| Package depth | 93 mm |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 171 mm |
| Package weight | 660 g |
| Weight | 537 g |
| Packaging data | |
| Package depth | 93 mm |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 171 mm |
| Package weight | 660 g |
| Indication | |
| Illumination colour | Multi |
| Other features | |
| Noise level | 21 dB |
| Fan performance | 58 cfm |
| Air pressure | 1.7 mmH2O |
This case fan features an extra-thick 28mm fan frame and delivers up to 58 CFM of airflow while keeping noise levels at or below 21 dB(A)/ providing an optimal balance of cooling performance and acoustic efficiency. It integrates 20 ARGB LEDs with dual-sided lighting on the frame/ illuminating your system with style.
$20.50
Original: $58.57
-65%ASUS Prime MR120 Fan ARGB Black 3in1 Computer case 12 cm—
$58.57
$20.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Computer case |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Bearing type | Sleeve bearing |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Fan speed (max) | 1600 RPM |
| Design | |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Number of LEDs | 20 |
| Technical details | |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Noise level | 21 dB |
| Illumination LED | Yes |
| Power | |
| Starting voltage | 6 V |
| Fan power consumption | 2.16 W |
| Fan voltage | 12 V |
| Fan current | 0.18 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 28 mm |
| Package depth | 93 mm |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 171 mm |
| Package weight | 660 g |
| Weight | 537 g |
| Packaging data | |
| Package depth | 93 mm |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 171 mm |
| Package weight | 660 g |
| Indication | |
| Illumination colour | Multi |
| Other features | |
| Noise level | 21 dB |
| Fan performance | 58 cfm |
| Air pressure | 1.7 mmH2O |
This case fan features an extra-thick 28mm fan frame and delivers up to 58 CFM of airflow while keeping noise levels at or below 21 dB(A)/ providing an optimal balance of cooling performance and acoustic efficiency. It integrates 20 ARGB LEDs with dual-sided lighting on the frame/ illuminating your system with style.























