
ASUS - NVIDIA 24 GB GDDR6 RTX A5000 graphics card
| Processor | |
|---|---|
| Parallel processing technology support | NVLink |
| Graphics processor | RTX A5000 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Memory | |
|---|---|
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| Discrete graphics card memory | 24 GB |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 4 |
| Interface type | PCI Express x16 4.0 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cooling type | Active |
| Power | |
|---|---|
| Power consumption (typical) | 230 W |
Original: $3,110.87
-65%$3,110.87
$1,088.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Processor | |
|---|---|
| Parallel processing technology support | NVLink |
| Graphics processor | RTX A5000 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Memory | |
|---|---|
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| Discrete graphics card memory | 24 GB |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 4 |
| Interface type | PCI Express x16 4.0 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cooling type | Active |
| Power | |
|---|---|
| Power consumption (typical) | 230 W |





















