
Apple Wireless Charging Case for AirPods
| Features | |
|---|---|
| Product type | Case |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | White |
| Wireless charging | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Case |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | White |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 44.3 mm |
| Depth | 21.3 mm |
| Height | 53.5 mm |
| Weight | 40 g |
| Power | |
| Wireless charging | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Product type | Case |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | White |
| Wireless charging | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Case |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | White |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 44.3 mm |
| Depth | 21.3 mm |
| Height | 53.5 mm |
| Weight | 40 g |
| Power | |
| Wireless charging | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |














