✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Anker PowerPort III Universal White AC Indoor
Anker PowerPort III Nano-20W UK White
| Performance | |
|---|---|
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | AC |
| Charger compatibility | Universal |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Power | |
|---|---|
| Maximum power | 20 W |
| Input current | 0.6 A |
| Input frequency | 50 Hz |
| Input voltage | 200 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 47.44 g |
| Height | 20.8 mm |
| Depth | 41.4 mm |
| Width | 47.6 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Manual | Yes |
$25.66
Original: $73.32
-65%Anker PowerPort III Universal White AC Indoor—
$73.32
$25.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Anker PowerPort III Nano-20W UK White
| Performance | |
|---|---|
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | AC |
| Charger compatibility | Universal |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Power | |
|---|---|
| Maximum power | 20 W |
| Input current | 0.6 A |
| Input frequency | 50 Hz |
| Input voltage | 200 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 47.44 g |
| Height | 20.8 mm |
| Depth | 41.4 mm |
| Width | 47.6 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Manual | Yes |























