
Acer Vero ECO mouse in Black - 1,200 DPI
| Mouse | |
|---|---|
| Frequency band | 2..4 GHz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Purpose | Office |
| Design | |
|---|---|
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Vertical design | No |
| Form factor | Ambidextrous |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Wireless range | 10 m |
| Power | |
|---|---|
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 1 |
| Power source | Batteries |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 48 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
Original: $68.24
-65%$68.24
$23.88Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Mouse | |
|---|---|
| Frequency band | 2..4 GHz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement resolution | 1200 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Purpose | Office |
| Design | |
|---|---|
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| Vertical design | No |
| Form factor | Ambidextrous |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Wireless range | 10 m |
| Power | |
|---|---|
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 1 |
| Power source | Batteries |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 48 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |






















