
Acer GP.HDS11.00T headphones/headset Wired Head-band Black, Grey
| Performance | |
|---|---|
| On/off switch | Yes |
| Cable colour | Black |
| Volume control | Rotary |
| Product colour | Black, Grey |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| 3.5 mm connector | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Circumaural |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone type | Boom |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 254.01 g |
| Height | 190 mm |
| Depth | 89.9 mm |
| Width | 224 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
Original: $102.18
-65%$102.18
$35.76Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Performance | |
|---|---|
| On/off switch | Yes |
| Cable colour | Black |
| Volume control | Rotary |
| Product colour | Black, Grey |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| 3.5 mm connector | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Circumaural |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone type | Boom |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 254.01 g |
| Height | 190 mm |
| Depth | 89.9 mm |
| Width | 224 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |














