
Acer AMR820 mouse Right-hand RF Wireless Optical 1000 DPI
| Mouse | |
|---|---|
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | RF Wireless |
| Purpose | Office |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Power | |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Power source | Batteries |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 27.9 mm |
| Depth | 96.5 mm |
| Width | 63.5 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Mouse | |
|---|---|
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | RF Wireless |
| Purpose | Office |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Power | |
|---|---|
| Rechargeable | Yes |
| Power source | Batteries |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 27.9 mm |
| Depth | 96.5 mm |
| Width | 63.5 mm |






















