✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
1 / 4
Acer ACR010 - 2 MP 1920 x 1080 pixels USB webcam
2MP, 1920 x 1080 Full HD, USB 2.0
| Performance | |
|---|---|
| Noise reduction | Yes |
| Camera HD type | Full HD |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Megapixel (approx.) | 2 MP |
| Design | |
|---|---|
| Mounting type | Clip |
| Product colour | Black |
| Interface | USB 2.0 |
| Built-in microphone | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 149.969 g |
| Height | 35.6 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Width | 99.1 mm |
$111.93
Acer ACR010 - 2 MP 1920 x 1080 pixels USB webcam—
$111.93
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
2MP, 1920 x 1080 Full HD, USB 2.0
| Performance | |
|---|---|
| Noise reduction | Yes |
| Camera HD type | Full HD |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Megapixel (approx.) | 2 MP |
| Design | |
|---|---|
| Mounting type | Clip |
| Product colour | Black |
| Interface | USB 2.0 |
| Built-in microphone | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 149.969 g |
| Height | 35.6 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Width | 99.1 mm |










