Trust RGB Illuminated Soundbar GXT 619W Thorne
RGB Illuminated Soundbar
GXT 619W Thorne
Stereo soundbar with RGB lighting and a space saving design
Stereo power
Enjoy good-quality stereo sound at 12W peak power (6W RMS) with the GXT619 Thorne soundbar – ready and waiting to take your entertainment to the next level.
Live clutter-free
A space-saving design enables the soundbar to be easily placed under your monitor, freeing up your desk for other items or accessories.
No setup necessary
The included USB power cable and auxiliary cable are all you need to plug in and play – no setup (or wall plug) necessary.
| Audio | |
|---|---|
| Peak Music Power Output (PMPO) | 12 W |
| RMS rated power | 6 W |
| Soundbar speaker | |
|---|---|
| Tweeter diameter | 4 cm |
| Tweeter impedance | 4 Ω |
| Number of tweeter drivers | 2 |
| Impedance | 10000 Ω |
| Soundbar speaker RMS power | 6 W |
| Subwoofer | |
|---|---|
| Subwoofer included | No |
| Features | |
|---|---|
| Volume control | Rotary |
| Product colour | White |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Power | |
|---|---|
| USB powered | Yes |
| Power source | USB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cord length | 1.4 m |
| Soundbar weight | 700 g |
| Height | 75 mm |
| Depth | 75 mm |
| Width | 400 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quick start guide | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Package weight | 726 g |
| Package height | 88 mm |
| Package depth | 83 mm |
| Package width | 440 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Soundbar speaker housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
- Space-saving GXT 619 Thorne RGB Illuminated Soundbar
Original: $56.82
-65%$56.82
$19.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
RGB Illuminated Soundbar
GXT 619W Thorne
Stereo soundbar with RGB lighting and a space saving design
Stereo power
Enjoy good-quality stereo sound at 12W peak power (6W RMS) with the GXT619 Thorne soundbar – ready and waiting to take your entertainment to the next level.
Live clutter-free
A space-saving design enables the soundbar to be easily placed under your monitor, freeing up your desk for other items or accessories.
No setup necessary
The included USB power cable and auxiliary cable are all you need to plug in and play – no setup (or wall plug) necessary.
| Audio | |
|---|---|
| Peak Music Power Output (PMPO) | 12 W |
| RMS rated power | 6 W |
| Soundbar speaker | |
|---|---|
| Tweeter diameter | 4 cm |
| Tweeter impedance | 4 Ω |
| Number of tweeter drivers | 2 |
| Impedance | 10000 Ω |
| Soundbar speaker RMS power | 6 W |
| Subwoofer | |
|---|---|
| Subwoofer included | No |
| Features | |
|---|---|
| Volume control | Rotary |
| Product colour | White |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Power | |
|---|---|
| USB powered | Yes |
| Power source | USB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cord length | 1.4 m |
| Soundbar weight | 700 g |
| Height | 75 mm |
| Depth | 75 mm |
| Width | 400 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quick start guide | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Package weight | 726 g |
| Package height | 88 mm |
| Package depth | 83 mm |
| Package width | 440 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Soundbar speaker housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
- Space-saving GXT 619 Thorne RGB Illuminated Soundbar























