DELL X79H3 internal hard drive 2.5" 300 GB SAS
Increase the storage capacity of your system with the 300 GB Hard Drive from Dell. Offering a rotational speed of 10000 RPM, this drive provides fast disk access.
| Features | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 300 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Increase the storage capacity of your system with the 300 GB Hard Drive from Dell. Offering a rotational speed of 10000 RPM, this drive provides fast disk access.
| Features | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 300 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
















