
2-Power 1Tb Portable 2.5 HDD USB 3.0
| Hard drive | |
|---|---|
| Type | HDD |
| HDD capacity | 1 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB connector | USB |
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE |
| LED indicators | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Bus powered | USB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 36 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package width | 138 mm |
Original: $130.90
-65%$130.90
$45.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Hard drive | |
|---|---|
| Type | HDD |
| HDD capacity | 1 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB connector | USB |
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE |
| LED indicators | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Bus powered | USB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 36 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package width | 138 mm |



















