IBM 00Y2434 internal hard drive 2.5" 1 TB NL-SAS
IBM disk storage systems provide storage efficiency solutions such as Real-time Compression™, automated tiering, virtualization, and thin provisioning. IBM disk storage works perfect together in combination with flash storage as a hybrid storage solution, by increasing efficiency, speed and lower IT cost. These disk storage solutions increase the data storage landscape for organizations of all sizes to boost system performance.
| Features | |
|---|---|
| Hot-swap | Yes |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | NL-SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 1 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
IBM disk storage systems provide storage efficiency solutions such as Real-time Compression™, automated tiering, virtualization, and thin provisioning. IBM disk storage works perfect together in combination with flash storage as a hybrid storage solution, by increasing efficiency, speed and lower IT cost. These disk storage solutions increase the data storage landscape for organizations of all sizes to boost system performance.
| Features | |
|---|---|
| Hot-swap | Yes |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | NL-SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 1 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
















